• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/demirciogluhurdacilik/

Hurda Bakır

Hurda Bakır Geri Dönüşümü

Hem İstanbul’da hem de Kocaeli'ndeki iki lisanslı geri dönüşüm işletmesiyle, Türkiye ve uluslararası hurda pazarları için çok daha fazla miktardaki hurda bakırı toplamak için hurda filoları kurduk.

Bakır Geri Dönüşümü

Bakır kabloların büyük bir kısmını geri dönüşüm amaçlı kablo işleme sayesinde farklı kalitelerde çeşitli yüksek kaliteli bakır granülleri üretiyoruz.

Kaliteli hurda ağı oluşturmak için teknolojiye muazzam yatırımlar yaptık. Demircioğlu Hurda ve Yıkım şirketi olarak sektördeki ilerlememizin en önemli sebeplerinden biri budur. Geri dönüşüme kazandırmak amacıyla aldığımız neredeyse her türlü hurda bakır kablo ürününden daha kaliteli bakır hurdası elde ediyoruz. Hurda bakırımız kalite açısından kayıp olmaması için makine işlemleri sonrası uzman ekiplerimiz tarafından incelemeden geçmektedir.

Bakır Geri Dönüşümü

Uluslararası standartlara uygun geri dönüşüm kalitesi için hurda bakır toplama sürecini titizlikle yürütüyoruz. Ekonomik değeri yüksek olan bakırın imalat sanayilerinde tekrar kullanılabilmesi için şirket olarak büyük gayret gösteriyoruz. Bunu sağlarken iş ortaklarımıza ve siz değerli müşterilerimize kazanç sağlamaktan gurur duyuyoruz.

Hurda Bakır Nasıl Satın Alınır?

Hurda bakır satışı için dolandırıcılık kurbanı olmak istemiyorsanız hurda bakırınızı gerekli şartları temin eden hurda şirketlerine doğrudan satın. Aracılar komisyon uygulamak için size hurda değerinizi yüksek gösterebilirler. Ancak komisyon oranları düşüldüğünde bakır hurdanızdan zarar etmiş olabilirsiniz. Eğer İstanbul'daysanız, semtinizde hurda toplama hizmeti veren bir şirket bulmak için internet araştırması yapabilirsiniz. Ya da bizi arayarak size ulaşıp adresten hurdalarınızı almamızı sağlayabilirsiniz. Bu sizin hem daha kolay hem daha güvenilir hem de daha kazançlı olacağına emin olabilirsiniz. Çünkü İstanbul’da yıllardır hurda sektörüne hizmet veren hurdacı ekiplerimiz şirketimiz aracılığı ile size ulaşıp hurdanızın değerini komisyon uygulamadan anında nakit öder. Kesinlikle bilmediğiniz, araştırmadığınız hurdacılara hurda satışı yapmayınız.

Her hurdacı hurda bakır alımına ilgi duyar. Ancak size en iyi fiyat teklifini Demircioğlu Hurdacılık olarak bizim yapacağımızı söylüyoruz. Her zaman bizi arayabilir güncel hurda fiyat listesini sorabilirsiniz. Kesinlikle internet sitelerinde fiyat listesi yayınlayan kuruluşlara itibar etmeyiniz. Çünkü nu şirketler genellikle sabit fiyat listesi uygulamaktalar. Bu da çok hareketli olan hurda borsasında sizin için ciddi oranda zarar demektir. Size en yakın hurda şirketlerini bulmak için küresel arama motoru olan Google kullanmanızı öneririz.

Hurda bakırlarınıza satmaya karar vermeden önce hurda alan şirketle ile hurda fiyatlandırmayı görüşmenizi tavsiye ederiz. Çünkü hurdaların çeşitleri aynı olmasına rağmen özellikle bakır hurdasında kaliteye göre farklı hurda kategorilerine ayrılma olabilmektedir.  Şöyle ki; çelik, alüminyum veya diğer daha az değerli metallerle kirlenmiş hurda bakır değeri önemli ölçüde düşürecektir. Mesela, çeşitli yerlerine lehim atılmış bakır borularınız varsa bu normal hurda bakır borulara göre daha az kalitede hurda bakır demektir. Buna göre de fiyatlandırması daha farklı olacaktır. Ancak tüm lehimlenmiş yerleri keserek sadece bakır boruları bırakırsanız kalite aynı kalır ama hem zaman harcarsanız hem de bakır hurdanız kg olarak düşer. Yine de ayıklama işlemini yapmak isterseniz firmamız sizin adınıza bu işlemi ücretsiz yapmaktadır.

Bakır hurdası satarken genel olarak 5 tür temel kategori vardır:

Hurda Bakır Katıları

Hurda Bakırın Toz ve Cips Halleri

Hurda Bakır Teli

Hurda Bakır Kırılması (Hurda Motorları, Hurda Trafoları, Hurda Bakır Rulo)

Hurda Bakır Alaşımı

Bunları detayları ile açıklayacak olursak;

Hurda Bakır Katıları

Eğer elinizde bakır katıları varsa bravo çünkü hurda bakırın en kaliteli hali katı halidir.

 Hurda bakır katıları herhangi bir alaşım olmadan saf bakır hurda türüdür. Hurda bakır katıları genellikle endüstrimizde en çok aranan hurda metalidir.

Hurda Bakır 1 Numara:  Temiz bakır parçaları, preslemeler, bar, komütatör kesimleri, boru ve kalın bakır türleri.

Hurda Bakır 2 Numara:  En az % 95 bakır ve aşırı kurşunlu, kalaylı, lehimli bakır hurdası. Pirinç ve bronzlar ile aşırı yağ içeriği, demir ve metalik olmayan bakır bağlantılar, yanma izolasyonlu bakır tel, saç tel veya kırılgan yanmış teller.

Hurda Bakır 3 Numara:   Hafif bakır katıları, 1/16 inç kalınlığındaki her türlü bakır tabakadır. Bu hurda bakır değeri bakır 1 veya bakır 2'den önemli ölçüde daha düşüktür.

 

Hurda Bakır Alaşım Satış

 

Metalürji dünyası, her tür metalden üretilebilen geniş alaşım çeşitleri etrafında döner, ancak daha yaygın olan hurda bakır alaşımlarına aşina olursunuz. Yani bakırın ayrı bir yeri vardır.

Nasıl Bakır Satılır

Bakır satmak, diğer hurda metallerini satmaktan daha kârlıdır. İnşaat veya tadilat alanlarında veya elektronik eşyalar veya cihaz tamirhanelerinde hurda bakır birikiminiz varsa, iyi kar elde etmek için bakırlarınızı bize satmayı düşünün. En iyi fiyatı almak için bakırın nasıl hazırlanacağını yukarıda anlatmıştık. Yine özet geçecek olursak;

 

Bakırınızı Satışa Hazırlama

Hurdalarınızı satışa çıkarmadan önce tüm metalleri ayırın. Öncelikle bakırınızı üç farklı kategoriye bölün. Boruyu ve teli farklı kategorilerine göre sıralayın. Bu, hurda bakırınızın genel değeri hakkında yaklaşık bir fikir verecektir. Sınıflandırılmamış bakır daha düşük fiyatlandırma demektir. Bunu asla aklınızdan çıkarmayın.

En iyi fiyatı almak için bakır telin üzerindeki izolasyonu soyun. Pahalı bir tel sıyırıcı satın almadan önce, yatırımın değerli hale getirilmesi için düzenli olarak yeterli bakır tel satacağınıza karar verin. Eğer satışını yapacağınız bakır tel çok fazla ise o zaman elektrikli bir sıyırma makinesi almayı düşünün. Bu konuda size yardımcı olabiliriz, bizimle iletişim kurun. Ama satışını yapacağınız tel bakır çok değilse sıyırma makinesi almanıza gerek yok. Bir sıyırıcı olmadan kabloyu önce ısıtın. Şu şekilde yaparsanız kablonuz daha kolay soyulacaktır: Fırını düşük ısıda ısıtın veya kablolarınızı kara bir kutu içine koyun ve güneş altında bırakın. Bu, izolasyonu yumuşak yapar ve bir elle soyma aleti ile çıkarılmasını kolaylaştırır. Hiçbir koşulda telin üzerindeki izolasyon kablolarını kesinlikle yakmayın. Çünkü bu bakır hurdanızın değerini ciddi oranda düşürecektir.

Bakır olmayan katıları bir ısıtıcı ile eritin. Birçok satıcı, değerli olmadığı için bunları biriktirmekle bile uğraşmaz.

Bir hurdacı şirketine bakır satmak

Bakırlarınızı tartın. Hurdacı şirketine geldiğiniz zaman, tam dolu bir aracın ağırlığı ile boş aracın ağırlığı arasındaki fark sizin hurda ağırlığınızı verir.  Aracınızı tartmak için büyük, doğru, basınca duyarlı bir tartı kullanıyoruz. Bakırı boşalttıktan sonra aracınızı tekrar tartıyoruz. Fark, hurdanızın ağırlığıdır.

Hurda bakırları yüklemek demir gibi manyetik hurdalardan kısmen daha zordur ancak şirketimiz bu konuda da yardım sözü vermektedir. Ayrıca son zamanlarda özellikle İstanbul’da tüm hurdacı şirketlerin yaşadığı bir sorun olan hurda hırsızlığı ile ilgili olarak değişik önlemler almaktayız. Gelen hurdaları satıcıyla özleştirip veri tabanımıza kaydediyoruz. Hurdaların başka birine ait olduğu ortaya çıkarsa elimizdeki bilgileri emniyet güçleri ile paylaşıyoruz. Buna rağmen ödemelerimizi her zaman nakit yapıyoruz.

Satılacak Bakır Bulma

Her zaman güvenilir bakır kaynaklarını bulun. Hurda bakır satanların çoğu şans eseri bulma konusunda güvenmiyor. Satacakları sabit bir bakır aramak için kullandıkları kaynaklara sahipler. Örneğin bakır içeren hasar görmüş malları almak için cihazın tamir deposuyla bir anlaşma yapmanız mümkün olabilir. Aksi takdirde bir dolgu alanına girecekleri şeyleri geri dönüştürmenize izin vermekten mutluluk duyarlar.

Eski elektroniklerin içinde bakır tel bulun. Dışarıdaki kabloları kesin. Tel, TV'lerden kesilebilir ve makaslarla izlenebilir. Pirinç yığına eklemek için fişleri sonuna kadar kesin. Şarj kablolarındaki küçük siyah kutular kesilebilir ve trafo yığına konabilir. Yalıtılmış teller ve konektörler içine bakabilirsiniz.

Daha ince izoleli bakır teller eski dizüstü bilgisayarlarda, VCR'lerde ve DVD oynatıcılarda bulunabilir.

Tahta ve sabit diskte kurdele telini ve yalıtımlı konektörleri bulmak için masaüstü bilgisayar kasalarını ayırın.

Büyük aletler çelik için genellikle satılmaktadır. Ancak içinde bakır kablolama da olabilir bakmayı unutma.

Kahve makineleri, klima cihazları, fanlar, blenderler ve tost makineleri gibi küçük cihazların hepsinde bakır kablo vardır.

Cep telefonları, kameralar ve el tipi oyunlar gibi küçük elektronik cihazlar, bakır tel aramak için iyi yerlerdir.

İnşaat ve tadilat alanlarını arayın. Elektrikçiler, yıkım sırasında elektrik telini hurda alıyor. Sıhhi tesisat malzemeleri ayrıca bakır ve pirinç içerir. Sahip olduğunuz bir mülkten bakır almadan önce her zaman sahibiyle veya bir inşaat mühendisi ile görüşün. Bir yıkım alanını temizlemek için para alsanız bile, bu size tel veya başka malzemelerin bulunduğu anlamına gelmez.

Bakır hırsızlığının sonuçlarını anlayın. Sahip olmadığınız bir alandan izinsiz bakır almanız hırsızlıktır. Bakır hurdasının değerli olması onu çalabileceğiniz anlamına gelmez. İşletmemize böyle hırsızlık ürünleri getirmeniz ve tespit edilmesi halinde savcılığa suç duyurusunda bulunacağımızdan emin olabilirsiniz.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam71
Toplam Ziyaret70498
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716
Hava Durumu