• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/demirciogluhurdacilik/

Avcılar Hurdacı

AVCILAR HURDA ALIMI VE İLÇENİN HURDACILIK AÇISINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ

Avcılar’da hurdacılık ilçedeki sanayi kuruluşlarının ve inşaat sayılarının artması ile resmen bir ihtiyaç olarak başlamıştır. Şirketimiz Demircioğlu Hurdacılık da bölgedeki hurdacı ihtiyacını görüp bölgeden çıkan tüm hurda çeşitlerinin alımı konusunda işe koyulmuştur.

Avcılar konumu ve iş sahasının geniş olması nedeniyle yüksek göç almıştır. İlçede hem nüfusun fazla olması hem de fabrika sayısının çok olması bölgeden çıkan hurdanın tonajının fazla olmasını sağlamıştır. Ayrıca ilçeden E-5 Karayolu geçmesinden dolayı ulaşım ağı gelişmiştir.

İlçeyi demografi ve sanayi yapılanmasına göre mahalleler olarak ele alırsak hurdacılık için nasıl yer olduğunu daha iyi kavramış oluruz.

Yeşilkent Mahallesi

Geri dönüşüm merkezimizin bulunduğu Yeşilkent’te yıllardır hurdacı olarak hizmet vermekteyiz. İstanbul genelinden aldığımız demir hurdası, bakır hurdası gibi hurdaları burada tesislerimizde ayrıştırıp geri dönüşüme kazandırıyoruz. Mahalle Kars ve Tokat çoğunlukta olarak tüm illerden göç almaktadır.

 

Cihangir

Mahalle olarak değil de daha çok semt olarak bilinmektedir. Cihangir’de hurda olarak daha çok atık kağıt çıkmaktadır. Bunun nedeni Cihangir’in Avcılar’ın bürokrasi semti olmasıdır. Kaymakamlık, belediye tesisleri ve bir okul bulunan Cihangir’de kağıt karton hurdasının yanı sıra cafe ve restoranlardan dolayı plastik şişe ve kutu içecek hurdası da oldukça fazla çıkmaktadır.

 

Tahtakale

Tahtakale Mahallesi inşaatların her geçen gün hızla yükseldiği bir yer haline geldi. İnşaat firmaları tarafından değerlendirilmeye uygun görülen her parsel bir anda şantiye alanına döndü. Şirketimiz Demircioğlu Hurdacılık Tahtakale’de hurdacı olarak hizmet sunarken daima müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sizin istekleriniz doğrultunda hareket etmektedir. Tahtakale’deki inşaat alanlarından inşaat hurdası alan firmamız dilerseniz şantiye sahanıza konteyner bırakmaktadır.

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi

Mahalle kalabalık nüfusu nedeniyle sürekli tüketim artığı ürünleri hurda olarak çıkarmaktadır. Bunların başında da plastik ve ambalaj hurdaları gelmektedir. Hurdacı olarak Mustafa Kemal Paşa’dan günün her saati hurda alma kabiliyetine sahibiz.

 

Denizköşkler

Mahalle ilçenin güney ucundadır. Hurda olarak daha alüminyum ve bakır hurdası çıkmaktadır. Denizköşkler’de hurdacı şubemiz mevcuttur.

 

Gümüşpala

Mahallede bulunan hastane nedeniyle tıbbi atık hurdaları çıkmaktadır. Ayrıca yine bölgedeki okullardan dolayı atık kağıt, defter, kitap ve pet şişe hurdaları bolca çıkmaktadır.

 

Ambarlı

Mahalledeki üretim tesislerinin bir kısmından bolca kablo hurdası çıkmaktadır. Fabrikaların tamamından ise araiş hurdası almaktayız. Mahalledeki düğün ve nikah salonları ise bolca plastik su şişesi atığı çıkarmaktadır.

Avcılar Merkez

Avcıların en işlek mahallesi olan Merkez’de ambalaj hurdası ve karton hurdası oldukça fazla çıkmaktadır. Yerel işletmelerden ayrıca kutu içecek hurdası çıkmaktadır.

 

Firuzköy Mahallesi

Avcılar Sanayi Sitesinin burada bulunmasından dolayı sanayi hurdası, motor hurdası, hurda kablo, makine hurdası ve demir hurdası fazlaca çıkmaktadır. Ayrıca Firuzköy bina yıkımları nedeniyle yıkım hurdasının da bolca bulunduğu bir mahalledir.

 

Üniversite Mahallesi

Mahalleye ismini veren İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’dür. Yerleşkenin içerisinde en hurda çıkaran fakülteler Mühendislik Fakültesi ve Teknik Bilimler Meslek Yüksel Okulu’dur. Buralardan daha çok bilgisayar hurdası, atık kağıt ve atık plastik su şişeleri gelmektedir. Ayrıca mahallede çok sayıda hastane bulunması nedeniyle tıbbi cihaz hurdası da çıkmaktadır.

 

Avcılar’ı hurdacı olarak ele aldığımızda üretim hurdalarından daha çok tüketim hurdası ağırlıklı çıktığını görüyoruz. Bunun nedeni doğal olarak nüfus yapısı ve bölge fabrikaları arasında ağır sanayi bulunmaması diyebiliriz.

Avcılar’a yakın bölgelerde bulunan ve hurdacılık açısından önemli yerler dediğimiz kurum, kuruluş, özel veya devlet işletmeleri olarak hizmet veren yapıları değerlendirecek olursak şöyle bir şema çizebiliriz:

Avcılar Belediyesi Firuzköy Sosyal Tesisleri hurda olarak pvc ve pimapen hurdası ile çok fazla plastik şişe satmaktadır. Halkalı Gümrük Müdürlüğü hurda varil ve bidon türleri ile demir kasa satışlarını ihale usulü yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi tıbbi atık ve cihaz hurdası ile atık kağıt satışları yapmaktadır.

Halkalı Garı ray hurdası ve demir hurdası ağırlıklı toptan satışlar yapmaktadır. Yine toptan satış yapan Pelican Mall alış veriş merkezi bünyesindeki tüm mağazaların ambalaj atıklarını ihale ile satmaktadır.

İstanbul Üniversitesi Avcılar Öğrenci Yurdu ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesisler ile İstanbul Gelişim Üniversitesi daha çok alüminyum kutu içecek hurdası satışı yapmaktadır.

Kanarya Tren İstasyonu ise tren vagon hurdası ve demir hurdası satmaktadır. Avcılar Turgut Özal Stadyumu ve Torium AVM ise tüketim hurdalarını fazlaca satmaktadır.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam47
Toplam Ziyaret70387
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.79415.8173
Euro6.42226.4479
Hava Durumu