• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/demirciogluhurdacilik/

Anasayfa


     Atık Kağıt ve Atık Karton

   
Ürün Kodu : 006
Üretici : Demircioğlu Hurdacılık
Ürün Özellikleri
Karton ve Kağıt atıklarınızı değerinde alıyor, ödemeyi anında nakit yapıyoruz.
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Kâğıtların toplanması ve geri dönüşümü

Kereste selüloz elyaf kağıt üretimi için temel hammaddedir. Yeni kâğıt ürünleri için kurtarılan kağıtların kullanılması ahşap elyaf ömrünü uzatır. Türkiye’de her yıl 55 milyondan fazla atık kağıt toplanmaktadır.

Geri dönüşümlü kağıt, tamamen veya kısmen geri dönüştürülmüş liflerden oluşan bir kağıt türüdür. Bu elyafların çok farklı kökenleri olabilir ve bu nedenle de yeni kağıt veya kartonun bir bileşeni haline geldiğinde çok farklı özellikler gösterir.

Hammadde kaynağının kağıt imalatçısının seçimi, taze elyafların veya kurtarılan kağıdın mevcudiyetine bağlıdır. Nüfus yoğunluğu düşük ve orman kaynaklarının yetersiz olduğu ülkelerde kağıt, ağırlıklı olarak sağ elyaftan üretilmektedir. Yoğun bir nüfusa sahip ülkelerde ve dolayısıyla kullanılmış kağıtları daha kolay toplamak için kağıt endüstrisi çoğunlukla hurda sektöründen elde edilen kağıda bağımlıdır.

Günümüzde kullanılan modern atık kağıt geri dönüşüm süreçleri daha az enerji gerektirir ve atık kağıtlardan çıkan malzemelerin çevreye zararı en aza indirilmiştir. Geri dönüşüm süreci sırasında çıkarılan harici maddeler (plastik, zımba teli, yapışkanlar vb.) enerji kazanımı için yakılacak veya başka endüstriyel amaçlar için kullanılabilen bir hamur karışımı oluşturur.

Kağıt geri dönüşüm süreci

Geri dönüşüm süreci: toplama

Kullanılmış kağıt ve karton toplama, geri dönüşüm sürecinin ilk adımıdır. Kağıt için illere göre farklı toplama sistemleri bulunmaktadır. Kağıt fabrikaları çoğunlukla atık kağıt tüccarlarından geri dönüşüm için hammadde alırlar.

Türkiye’de her geçen gün artan miktarda artık kağıdı bizim gibi geri dönüşüme gönül vermiş ve bu işe yıllarını adamış şirketler toplamaktadır. Bu atık kağıt ve karton geri dönüşümü için İstanbul’un tüm semtlerinden hurda kağıt alıyoruz. Bu sayede geri kazanılan kağıt birçok işletmede kullanılıyor çünkü daha ekonomik.

Şuan ülkemizde uygulanmakta olan kağıt toplama sistemi, uygun kağıdın gerekli hacim ve niteliklerinin elde edilebilmesi ve uygun şekilde geri dönüştürülebilmesi için tasarlanmıştır. Demircioğlu Hurdacılık olarak her zaman sahadaki ekiplerimizle birlikte geri dönüştürülen kağıda dayalı kâğıt fabrikalarının düzenli bir tedarikçisi olmakla gurur duyuyoruz.

Geri dönüşüm amaçlı kağıtlar, diğer malzemelerden ayrı olarak toplanmalıdır. Kirlenmiş kağıtlar geri dönüşüm için kabul edilemez olduğundan, diğer atıklardan ayrı tutulması önemlidir. Bazı durumlarda, kağıt geri dönüşümlü diğer malzemelerle birlikte toplanırsa, bu tür kurtarılan kağıtlar özel olarak işaretlenmelidir.

Kağıt imalatçısının gereksinimleri de dikkate alınmalıdır: bir ambalaj üreticisi karışık dereceli kağıdı kullanabilirken, grafik kağıt üreticisi yalnızca geri kazanılan kağıt kalitesini kullanabilir.

 

Geri dönüşüm süreci: kağıt hamuru yapma

Genel olarak, geri dönüşüm kağıtları için nihai üretim süreci, saf elyaftan yapılan kâğıt için kullanılan işlemle aynıdır ancak kurtarılan kâğıt elyafları daha önce kullanıldıklarından ayrıca tasnif edilmeli ve temizlenmelidir. Bazı kağıtlar (örneğin, grafik kağıt ve hijyenik ürünler) için, mürekkep, geri kazanılan kağıda çıkarılmalıdır, yani, lifler mürekkep püskürtülmelidir.

İlk adım olarak, toplanan kağıtlar sıralanır ve kademelendirme yapıldıktan sonra bir kağıt fabrikasına teslim edilir. Kağıt fabrikasına ulaştığında, kağıt hamuruna 'sürülür' ve lifsiz olmayan büyük kirleticiler çıkarılır (örneğin zımba, plastik, cam vb.). Elyaflar aşamalı olarak temizlenir ve elde edilen hamur filtrelenir ve kağıt yapımı için uygun hale getirilmesi için birkaç kez elenir.

 

Geri dönüşüm süreci:

Mürekkebin alınması Kurtarılan kâğıt belirli kâğıtları imal etmek için kullanılmadan önce, beyaz mürekkebi ve saflığı artırmak için mürekkeplerin çıkarılması gerekir. Geri kazanılan kâğıt ilk olarak su içinde eritilir ve lifsiz olmayan maddelerden ayrılır.

 

Kağıt hamuru elde etmek için elyaflar giderek temizlenir ve bu aşamada mürekkep, havaya çözeltiye üflenen bir işlemden çıkarılır. Mürekkep havadaki kabarcıklara yapışır ve ayrıldığı yere kadar yükselir. Mürekkep çıkarıldıktan sonra, lif genellikle hidrojen peroksitle ağartılabilir.

Ürünler

Kağıt, günlük hayatımızın doğal bir parçasıdır ve bazen bu temel, yenilenebilir ve gelişen kaynağa ne kadar yaslandığımız unutabiliriz.

Hayatta çok az şey, kağıt kadar çok yönlü, güvenilir ve pratiktir. Bir taşıyıcı, bariyer veya filtre olsun; Opak, yarı şeffaf veya şeffaf kâğıt her türlü faaliyeti desteklemektedir.

 

Kağıt, belki de en iyi yazılı sözcüğü ile uzun ve ünlü tarihi ile tanınır. Ancak, elbette, birçok kullanışlılığı vardır ve her zaman keşfedilen yeni uygulamalara gebedir. Bazılarından kısaca bahsedecek olursak;

Kültür - kağıt, güzel sanat eserleri ve edebi romanlardan, ödüllü fotoğrafa kadar, kültürel mirasımızı desteklemektedir.

Yiyecek ve İçecekler - kağıt ve ambalaj, mutfak deneyimimizin kalbinde - kahvelerimizi filtreler, çay yaprakları taze durur, taze meyve suyumuzu içerir, çikolatalar veya daha az heyecan veren bir tasarım kutusu, kağıt içeren bir kutu dondurulmuş bir yemek.

Eğitim - çocukluk çizimlerinden liseye ait ders kitaplarından kağıtlara kadar çocuklar öğrenmeye ve öğretmenlere öğretmenliğe yardımcı olur.

Ticaret - kağıt, dünyanın iş yapmasını sağlar. Para, çekler ve hatta posta pulları fırsatların tamamlanmasını garantilemek için yardım eder.

Sıhhi ve Evsel - En ince dokudan en emici bezine kadar, kağıt konfor ve hijyen sağlayan temel bir üründür.

Bilgi, İletişim ve Reklamcılık - gazetemiz, dergi veya dizinlerimiz aracılığıyla olsun, kağıt günlük yaşamlarımızda bilgilendirilmemize olanak tanır.

İlaç - kağıdın doğal özellikleri, bandaj ve iyileşme sürecine yardımcı olan pansuman malzemeleri için idealdir; cerrahi bantlardan sayısız teşhis ürününe kadar bir dizi tıbbi uygulama vardır.

Taşıma ve Koruma - En zorlu, su geçirmez ve ateşe dayanıklı oluklu kutudan, mütevazı kahverengi kağıt torbaya kadar, kağıt tek bir parça halinde hedefe ulaşıyor

İş - kağıt, yoğun bir ofis ortamının bir parçasıdır; Harfler, etiketler ve post-it olmadan işletmeler yakında durur.

Kağıt türleri

Kağıt inanılmaz çok yönlü bir maddedir. Kâğıt su geçirmez, mumlu, camlı, hassaslaştırılmış, bükülmüş, katlanmış, buruşmuş, kesilmiş, çözülmüş, yumuşatılmış, kalıptan geçirilmiş veya kabartmalı olabilir kağıtların tam potansiyelini ortaya çıkarırken, bir dizi teknik kullanmaktadır.

Kağıt yapımı geliştikçe, kağıt özellikleri renklendirme, kaplama ve baskı ile geliştirildi. Aynı şekilde, kâğıtları kumaşlar, plastikler ve metallerle lamine etmek sureti ile yeni uygulamalar geliştirildi. Kağıt endüstrisinde var olan yüzlerce kağıt ürünü bazen beş geniş kategoriye ayrılır:

Kağıt Geri Dönüşüm Hizmetleri

Güvenilir Kağıt Geri Dönüşüm, iş dünyasında 1992’den beri hizmet veren şirketimiz İstanbul ve Kocaeli bölgesinde önde gelen fabrikaların birçoğuna kaliteli atık kağıt vermektedir. Yıllar boyunca Demircioğlu Hurdacılık siz saygın müşterilerimize dürüst ticaret ilkesi ile hizmet sunmaktadır. Bugün şunu gururla ve gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz ki İstanbul hurdacılık geleneğinden gelmiş bir şirket olarak geri dönüşüm endüstrisinde liderlik rolünü sürdürüyoruz.

Demircioğlu Hurdacılık, İstanbul Avcılar ve Kocaeli Çayıova’da bulunan ve 25 yıldan fazla bir süredir işini yapan ve günde 24 saat, haftada 7 gün yaklaşık 200 kişiyi istihdam eden bir şirkettir. Güvenilir, 75'ten fazla araç filosuna sahip olan (paketleyiciler, traktörler, kamyonlar, tırlar, iş makineleri, yükleyiciler) bir şirketiz.  Ayrıca filomuza konteynerler ve römorklar sürekli dahil edilmektedir.

 Kağıt ve karton geri dönüşümünde uzman şirketimizin bu hizmetlerinden siz de faydalanmak için bizi aşağıdaki numaradan arayabilirsiniz ya da alttaki talep formunu doldurarak bizim sizinle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz

05305426811 - Murat DUYAR

 

 
 
Talep Formu
İsim
E-Mail
Telefon
Adres
Mesaj
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam60
Toplam Ziyaret70487
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716
Hava Durumu