• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/demirciogluhurdacilik/
Yıkım Yüklenici Firma Hizmetleri Hakkında Açıklama

Bina yıkım hizmetleri ile ilgili olarak, sadece büyük bir iş makinesini yıkım alanına sokup demirleri, betonları birbirinden ayırarak binayı yerle bir etmekten çok daha fazla şey var. Bina yıkımı çok riskli durumlar ortaya çıkarabiliyor. Bu işte uzman ekiplerin koordineli bir şekilde çalışması şarttır. Ayrıca bu ekiplerin koordinesini sağlayan sorumluluk bilinci yüksek yıkım müteahhitleri lazım. Peki yıkım müteahhitleri ne yapıyor? Bizim gibi profesyonel yıkım şirketleri büyük yıkım projeleri yürütmekte ve işlerin nasıl yürüdüğü kısmını yöneten asıl eleman yıkım uzmanlarımız yani yıkım müteahhitlerimizdir.

Konut Yıkımı

Birçok konut yıkma projesi, manzara temizleme veya yakın zamanda satın alınan malın iyileştirilmesinden kaynaklanmaktadır. Kendi mülkünüzdeki eski yapılar muhtemelen tehlikeli ve harabe olabilir ve güvenlik veya estetik nedenlerle ortadan kaldırılması gerekir. Bu nedenle, binanıza tadilat yerine başvurulan başlıca seçenek bina yıkımıdır. İster komple bir evinizi yıkmayı ya da çirkin balkon, teras, duvar ya da depo gibi alanları kaldırmayı planlıyorsanız doğru adrestesiniz çünkü yıkım ekiplerimiz bu projeler için özel eğitimle yetiştirildi. Bizim gibi İstanbul’da yıkım yapan firmalar ve yıkım işlerinde uzmanlaşmış şirketlere başvurmak yerine kendiniz yıkım yapmaya karar verirseniz yıkım sonucunun güvenli ve doğru bir şekilde tamamlanmayacağından ve kaza sonucu yaralanma hatta ölüm veya maddi hasar ile sonuçlanacağından emin olabilirsiniz.

Bina yıkım ihtiyacınıza yönelik işinde uzman, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkili kılınmış bir yıkım şirketi bulmak akıllıca olacaktır. Biz bu iş için biçilmiş kaftanız diyebiliriz. Çünkü yıkım sonrası moloz kaldırma ve çevre düzenlemesine kadar bir çok detayı bile sizi uğraştırmadan sorunsuz hallediyoruz.

Ticari Yıkım

Ticari yıkım, çok sayıda yıkım projesinin aynı anda yürütülmesi diyebiliriz. Daha küçük enkaz kaldırma ve inşaat yıkım şirketleri, büyük fabrika yıkım işlemleri, büyük alışveriş merkezleri veya hastaneler kadar büyük yapıların aynı anda yıkıldığı projelerdir. Birçok ticari yıkım projesinin güvenlik uygulamaları küçük ölçekli veya ev yıkım hizmetlerine kıyasla çok daha fazladır. Çünkü gerçekten risk oluşturan komple yapılardan söz ediyoruz. Şirketimiz ticari yıkım yapan nadir şirketler arasındadır. Çevre ve şehircilik Bakanlığı tarafından gerekli sertifikaları almıştır. Ayrıca yıkım başlamadan önce gerekli risk analizlerini yaparak birçok tehlikeyi daha ortaya çıkmadan bertaraf etmiş oluyoruz. İnşaat ve yıkım enkazıyla sizi baş başa bırakmıyor çıkan tüm hafriyatı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın izin verdiği şekilde değerlendiriyoruz.

 

Yıkım Araçları

Yıkılan yapı ne kadar büyükse kullanılan yıkım araçları da o derece özellikte ve kalitede olmak zorundadır. Birçok yıkım işi ile ilgili olarak, şirketler, istenmeyen yapıları yıkmak için bir iş makinesi, buldozer veya vinç kullanabilirler. İç yıkım projelerinde ise balyoz ve çekiç gibi daha hassas araçlar kullanmak gerekebilir.

 

Evinizin Yıkımını Planlama ve Bütçe Oluşturma

Neden bu evi yıkacaksınız? Belki de hayalinizdeki eve sahip olmak için ya da eski bir evin görünümünde değişiklikler yapmak için. Gerçekten de bir şeyleri değiştirmek için bir yerden başlamak gerekiyor. Yıkım işine karar vermeden hemen sonra gelen en önemli süreç plan yapma ve tabi bütçe oluşturmadır. Binanızın yıkımının planlanması ve maliyeti eşit derecede önemlidir. Kısacası hayallerinizi gerçekleştirmek için somut adımlar atmanız gerekiyor. Yani yıkım masrafı, hafriyat, yıkım çalışmaları için belediyeden alınacak izin ve onay işlemleri gibi adımları halletmek gerekiyor. Demircioğlu Hurda ve Yıkım şirketimize danışarak yıkım hizmetlerimizden faydalanmak isterseniz aşağıda listelediğimiz adımları sizin yerinize bu işlerde uzman ekiplerimiz yürütecektir. Sizin yerinize yıkım müteahhitlerimizin sorunsuzca yürüteceği işlem basamakları şunlardır:

• Yıkım İzni: İlgili belediyeden alınır. Bu izni almadan yıkıma başlamanız halinde yüklü cezalar ödeme ihtimaliniz var, ayrıca bu işlem çok masraflı bir işlem de değildir. Evrak ve harç ücretleri belediye ve bina alanlarına göre değişim göstermektedir.

 

• Yıkım Standartları: Genellikle yıkım standartları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, çevrenin ve orada yaşayan vatandaşların tam güvenliğini sağlamak için belirlenir. Şirketimiz bu konuda tam güvence vermektedir.

 

• Yıkım Yerleşimi Planı: Bu iş için piyasada çok sayıda mimar var ancak bunlarla anlaşabilmeniz için yüklü miktarda para ödemeniz gerekiyor. Şirketimize başvurmanız halinde ekibimizdeki uzman mimarlar ekstra bir ücret almadan planlama işlemlerini yapacaklardır. Bu planda çıkartılması gereken malzemelerin listesi ve hangilerinin nasıl kaldırılacağı, hangi malzemelerin sökülmesi gerektiği ve hangilerinin tutulması gerektiği tam olarak belirtilmektedir. Çünkü yıkım başladığında çok kolaylık sağlamaktadır.

 

• Ev Yıkım Maliyeti: Bir konutun yıkılması uygun bir eylem planına ihtiyaç duyar. Ticari ve konut alanlarını göz önüne alarak, amaç uygun fiyatlı bir yıkım hizmeti almak mı yoksa gerçek anlamda hedefinize ulaşabileceğiniz başarılı bir yıkım hizmeti mi? Biz Demircioğlu Hurda ve Yıkım olarak bu konuda size şu şekilde kolaylık sağlıyoruz. Bina yıkım masraflarının bir kısmını veya tamamını ücret olarak ödüyorsunuz. Sizin belirlediğiniz ölçüde kalan kısmı için binadan hurda sökümü yapıyoruz. Ayrıca yine anlaşma doğrultusunda binanızdaki kapı ve pencereleri zarar vermeden söküp para olarak değerlendiriyoruz. Böylece yıkım projenizdeki bütçe maliyetinizi en alt seviyeye çekmenize yardım ederken hayalinizdeki projeden de ödün vermemiş oluyorsunuz. Yıkım maliyetini aşağıdaki unsurlar büyük oranda belirlemektedir.

1. Projenin doğası - büyük ya da küçük olması

2. Malzemelerin Kaldırılması - Uygulanabilir mi, Karışık mı?

3. Çevre güvenliği

4. Yıkım alanı çevresinde yaşayan insan sayısı.

Mümkünse bina yıkım işlerine devam etmek için bir uzman yıkım şirketi ile anlaşmayı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Evin yıkımı sırasında işleri tamam bilmemek çok zararlı olabilir, aynı zamanda işçi ve çevredeki insanların ölümüne neden olabilir. Bir yıkım şirketi ile anlaşmak, size belirli zaman çizelgesi ve bütçenize uygun bir yıkım kazandırdığı gibi bu yıkımı tamamlamak için kolay, sorunsuz ve güvenli bir çözüm üretir. Yetenekli bir yıkım uzmanı, bütçenizi de ön planda tutarak uygun yerlerde doğru adımları atar ve sizinle iletişim halinde olarak gerekli değişiklikleri yapar.

Yıkımın Gerçek Anlamı

Yıkım, inşaatın aksine, genelde bir yıkım şirketi aracılığıyla binaların veya diğer yapıların sökülmesi anlamına gelir. Yıkım, plansızca yerle bir etmek anlamında kullanılmamalıdır, çünkü yıkım öncesi ve sonrası çalışma yaparak birçok aşamada hurda değeri taşıyan maddeleri tekrar kullanılması için ayrıştırmak bu işin temel parçalarından biridir.

Evler gibi küçük binaları yıkmak bizim gibi uzman yıkım şirketleri için gerçekten de basit bir süreçtir. Daha yüksek katlı bir binanın veya belki bir yapının yıkılması, daha teknik bir planlama ve çalışma gerektirir. Bazı yıkımlarda patlayıcı kullanılır ancak İstanbul gibi yerleşim yerlerinin birbirine çok yakın olduğu şehirlerde patlayıcı olmadan bir yıkım uygulamak gerekiyor. Patlayıcı yerine hidrolik ekskavatörler, çapa koçları, enkaz kazıcı yüklü vinçler ve top veya buldozerler kullanılır.

İnşaat yapımının aksine, yıkım hızlıdır ve daha az zaman alır, ancak muhtemelen sürecin en katı ve zorlayıcı alanlarından biri hazırlık aşamasındadır. Bir yıkım şirketi, uzman ekipleri yöneterek yıkımı bakır kablo gibi değerli eşyaları binadan çıkararak başlatır. Ayrıca yıkımdan sonra ve yıkım sırasında ciddi güvenlik tehlikelerine neden olduğuna inanılan cam, asbest levhaları gibi malzemelerin diğer malzemelerle birlikte uzaklaştırılmasını sağlar. Yıkış sonrasında daha titiz bir çalışma yapılmaktadır, yani enkazın temizlenmesi ve hafriyatın izin verilen alanlara taşınması yapılır.

  
894 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam60
Toplam Ziyaret70487
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.76855.7917
Euro6.44586.4716
Hava Durumu